USB-C või Thunderbolt

Varem olid Thunderbolt ja USB täiesti eraldiseisvad standardid, põhjustades segadust nii portide, pistikute kui ka kaablitega.

Tänu USB-C ja Thunderbolt 3 tehnoloogiatele on need kaks nüüd suures plaanis omavahel ühilduvad. Kuigi Thunderbolti ja USB-C vahel on mõned olulised erinevused, on sellel rindel enamasti häid uudiseid. USB-C-kaablid ühilduvad nüüd täielikult Thunderbolti portidega ja USB-C pordid ühilduvad Thunderbolti kaablitega.

Mis on USB-C?

USB-C on USB-standardi kaasaegne versioon. Erinevalt varasematest USB-tüüpidest, nagu näiteks USB-A, on selle sümmeetriline pistik ovaalse kujuga ja seda on väga lihtne ühendada.

Mis on Thunderbolt?

Thunderbolt on suhteliselt uus tehnoloogia, mis sündis aastal 2011 Intel’i ja Apple’i arenduskoostöö tulemusena. Algselt ühildus Thunderbolt ainult Apple MacBook Pro arvutitega, kuid Thunderbolt 3 töötas selle tehnoloogia ümber ning muutis selle ühilduvaks USB-C-ga.

Thunderbolt 4

Thunderbolt 4 täiustab Thunderbolt 3 standardeid. Need hõlmavad võimalust ühendada arvuti külge kaks 4K-kuvarit (või ühe 8K-kuvari) ning lubab andmeedastuskiirust kuni 3000 megabaiti sekundis.

Kui kiire on andmeedastus Thunderbolt kaabliga?

Thunderbolt 3 kaabel on võimeline edastama kuni 40 gigabaiti andmeid sekundis, mis on kaks korda kiirem kui USB-C maksimaalne andmeedastus. Sellise andmeedastuskiiruse saavutamiseks peate siiski kasutama Thunderbolt kaablit Thunderbolti pordis, mitte USB-C-pordis.

Kui kiiresti Thunderbolt kaabliga seadmeid saab laadida?

Thunderbolt 3 kaabel laeb seadmeid tavalise 15-vatise võimsusega. Kuid kõiki “Power Delivery” protokolliga seadmeid laetakse kuni 100-vatise võimsusega, mis on sarnane USB-C-ga. Enamiku seadmete, sealhulgas sülearvutite, laadimiseks tagab Thunderbolt 3 kaabel USB-C-ga võrreldes peaaegu identse laadimiskiiruse.

Kas soovite arvutiga ühendada mitut monitori või suurema hulga lisaseadmeid?

Kui teil on soov edastada suuri andmemahtusid või peate kasutama mitut 4K monitori, on Thunderbolt ühendus kindlasti parem valik. Thunderbolt kaablid toetavad ka Thunderbolt dokke. Need on hädavajalikud lisaseadmed, kui soovite arvutiga ühendada arvukalt välisseadmeid või kui olete suur mänguhuviline.

Otsige Thunderbolt ühilduvaid seadmeid meie poest märksõnaga “thunderbolt”