WiFi Direct ja selle eelised

Mis on WiFi Direct?

WiFi Direct on meetod, mis võimaldab kahel WiFi-toega seadmel üksteisega otse suhelda, ilma võrgu või hotspot’iga ühendust loomata. See järgib peer-to-peer side põhimõtteid, samuti nagu Bluetooth juhtmevaba tehnoloogia.

Kuidas WiFi Direct töötab?

WiFi Direct kasutab seadme sisseehitatud WiFi-adapterit, et selle abil teisi seadmeid leida ja nendega suhelda. Sarnaselt raadiosaatjatega, mis kasutavad otseühenduseks oma saatjaid ja vastuvõtjaid. Seega erineb Wifi Direct tavalistest WiFi-ühendustest, mis ühendavad seadmeid pääsupunkti või ruuteri kaudu.

WiFi Direct otsib tuvastamisraadiuses mis tahes seadmeid, millel on WiFi Direct lubatud. See võib ulatuda kuni 200 meetrini, kuid näiteks võivad paksud seinad, metallkonstruktsioonid jms mõjutada Wifi Direct tööulatust.

WiFi Direct sertifikaadiga seade toetab tavalist WiFi kiirust kuni 250 Mbps. Tegelik kiirus sõltub aga sellest, kas ühendatud seadmed vastavad 802.11 a, b, g või n standardile ja nende konkreetsetest omadustest.

Millised on Wi-Fi Direct eelised?

WiFi Direct peamine eelis on see, et see võimaldab igal Wi-Fi-toega seadmel suhelda mis tahes muu WiFi toega seadmega ja jagada nende vahel andmeid. See võib olla kaks sülearvutit, mis jagavad dokumenti, telefon, mis jagab fotot tahvelarvutiga, või arvuti, mis saadab faili printerisse. Side võimaldamiseks ei nõuta olemasolevat võrguühendust.

Kui kasutate suurte andmemahtude edastamiseks tavalise WiFi-ühenduse asemel WiFi Direct ühendust, saate kasutada kogu saadaoleva võrgu ribalaiuse. Samamoodi ei mõjuta teised võrgukasutajad WiFi Direct ühenduse kiirust.

WiFi Direct saab kasutada WPA2 turbeprotokolli ja sertifikaati turvalise side loomiseks, et vältida info vargust sideseadmete levialas.

Millised seadmed toetavad WiFi Direct ühendust?

WiFi Direct on saadaval paljudes HP printerites. Otsige tooteid meie poest märksõnaga “wi-fi direct”